Kilkudniowa wyprawa rowerowa – o czym pamiętać?

Jazda na rowerze jest jak narkotyk. Wciąga coraz bardziej, zmusza do myślenia o pokonywaniu coraz dłuższych tras i własnych słabości. Jak przygotować się na pierwszą kilkudniową wyprawę rowerową?

Najpierw dobry plan
Każdy wypad powinien być dobrze zaplanowany. Mapa oraz opracowanie planu trasy to podstawa udanego wyjazdu.

Warto pamiętać, że pierwsza kilkudniowa wyprawa rowerowa, na którą pojedziemy nie musi mieć bardzo napiętego grafiku. Pokonanie wielu kilometrów nie jest tak ważne. Dużo ciekawsze jest udanie się w trasę, która sprawi nam przyjemność.

Co zabrać?
Odpowiednie przygotowanie to pierwszy krok do sukcesu. Niezmiernie ważnym elementem jest dobry plecak, w który spakujemy najpotrzebniejsze rzeczy.

Wybierając plecak na rower warto zwrócić uwagę, jak ma wyprofilowane plecy. Plecaki rowerowe muszą mieć tak wyprofilowane plecy, by zapewnić odpowiedni przepływ powietrza. Nawet najlepsza koszulka kolarska nie jest w stanie odprowadzać potu, gdy plecak ściśle przylega do pleców.

Plecaki rowerowe muszą być wyposażone w dodatkowe kieszenie, mocowanie kasku, czy elementy odblaskowe, które sprawią, że o zmroku będziemy widoczni.

Wyjeżdżając trzeba zabrać kosmetyczkę z podstawowymi środkami higienicznymi, jedzenie oraz odzież na zmianę. Trzeba pamiętać, że pogoda jest bardzo zmienna i przyda się coś cieplejszego oraz ochrona przed deszczem.

Pakując plecak na rower warto pamiętać o ładowarce oraz telefonie komórkowym, który może przydać się, gdy wydarzy się coś nieoczekiwanego i będziemy potrzebowali pomocy.

Możesz również polubić