Maski antysmogowe dla dzieci – skuteczna ochrona dla najmłodszych

maski dla dzieci

Jakość powietrza w polskich miastach pozostawia bardzo wiele do życzenia. Z tego powodu bardzo ważne jest chronienie się przed zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu, szczególnie w sezonie grzewczym, kiedy problem ten jest szczególnie dotkliwy. Jest to bardzo niebezpieczne zwłaszcza dla małych dzieci, których organizmy nie są jeszcze tak odporne. Warto pomyśleć o odpowiedniej ochronie dla najmłodszych w tym zakresie.

Antysmogowe maski dla dzieci

Noszenie masek antysmogowych staje się niestety coraz bardziej powszechnym zwyczajem. Jeszcze kilkanaście lat temu maski takie kojarzyły się głównie z krajami azjatyckimi, ale dziś są spotykane również w Europie. Wielu ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę, że korzystanie z nich w dłuższej perspektywie może uchronić przed bardzo poważnymi chorobami.

Maski dla dzieci DragonMask działają w taki sam sposób, jak te przeznaczone dla dorosłych. Są wyposażone w specjalne filtry, które zatrzymują groźne dla zdrowia substancje unoszące się w powietrzu.

maski dziecięce

Jak wybrać maskę dla dziecka?

Wybierając maskę dla dzieci trzeba upewnić się, że zastosowany w danym modelu filtr zatrzymuje wszystkie rodzaje zanieczyszczeń, jakie zwykle obecne są w miejskim powietrzu. Skuteczne są m.in. filtry z węglem aktywnym.

Modele dla dzieci często są bardziej kolorowe i zróżnicowane, niż te dla dorosłych. Dzięki temu maluchy noszą je znacznie chętniej. Warto o tym pamiętać, bowiem niechęć dzieci do korzystania z takich masek jest sporym problemem dla wielu rodziców.

Możesz również polubić