Zalety poruszania się rowerem miejskim

rower miejski

Sprawne poruszanie się po mieście jest niemałym wyzwaniem w życiu codziennym wielu ludzi. Ciągłe korki i trudności ze znalezieniem miejsca parkingowego sprawiają, że jazda samochodem w takich warunkach nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Ponadto stale pogarszająca się jakość powietrza w miastach dodatkowo przemawiają za tym, aby rezygnować z takiego środka transportu. Doskonałą alternatywą jest rower miejski, który w warunkach miejskich sprawdza się idealnie.

Rower miejski – ogromna oszczędność czasu

Kupując rower miejski można codziennie zaoszczędzić bardzo wiele czasu. Z pozoru wydaje się, że samochód jest o wiele szybszym środkiem transportu; w warunkach miejskich nie jest to jednak tak oczywiste.

Przeciętny kierowca nawet w średniej wielkości mieście w skali całego miesiąca traci długie godziny na stanie w korkach. Jeśli ktoś dojeżdża samochodem do pracy, to musi poruszać się zwykle w godzinach szczytu, kiedy ruch jest największy. Oprócz tego szukanie miejsca do parkowania często również jest poważnym problemem.

Poruszanie się na rowerze jest w takiej sytuacji dużo szybsze. Wiele zależy oczywiście od konkretnego miasta i poziomu infrastruktury rowerowej, ale praktycznie w każdym przypadku rower pozwala na sprawne omijanie korków.

rower miejski

Zdrowszy organizm i środowisko

Rower miejski to również dbałość o własne zdrowie. Szczególnie osoby prowadzące siedzący tryb życia powinny o tym pomyśleć, bowiem nawet taka niewielka dawka ruchu każdego dnia może mieć niezwykle pozytywny wpływ na ludzki organizm.

Rower jest również bardzo czystym środkiem transportu, który w żaden sposób nie zanieczyszcza środowiska. Jak wiadomo, jakość powietrza w Polskich miastach bywa bardzo zła, zatem każdy powinien dołożyć swoją cegiełkę do poprawy tej sytuacji. Zdecydowanie się na rower zamiast samochodu jest bardzo ważnym krokiem w tej kwestii.

Możesz również polubić