Akcesoria rowerowe zwiększające bezpieczeństwo

rower akcesoria

Rower jako środek codziennego transportu oraz rekreacji zdobywa coraz większą grupę zwolenników. Niestety wiele z tych osób nie wie, jak duże zagrożenie stanowi jeżdżenie na rowerze bez posiadania określonego rodzaju akcesoriów rowerowych, które służą do zwiększania poziomu bezpieczeństwa. Co zatem początkujący rowerzysta powinien mieć, aby nie ryzykować własnego życia podczas jazdy na rowerze?

Akcesoria rowerowe do oświetlenia

Zdecydowanie najważniejszą sprawą podczas jazdy na rowerze jest zadbanie o to, aby być stale widocznym. Nie tylko podczas jazdy na drogach krajowych, gdzie nie ma sztucznego oświetlenia w czasie nocy. Nawet w ciągu dnia, w środku miasta powinno się posiadać takie dodatki do roweru jak lampki ledowe.

Lampki ledowe powinny być umieszczone zarówno z przodu roweru, jak i z jego tyłu. Poleca się modele ledowe, ponieważ po pierwsze posiadają one bardzo silne i jasne światło, a po drugie ich zapotrzebowanie na energie jest bardzo niskie, dlatego też nie ma tak dużego ryzyka, że nieświadomie utraci się oświetlenie z powodu rozładowania się baterii.

Warto też pamiętać o tym, że wiele jest takich akcesoriów rowerowych (https://www.dobrerowery.pl/akcesoria), które są dobrowolne. Lampki rowerowe są jednak obowiązkowe i ich brak na rowerze podczas jazdy może się skończyć nawet bardzo wysokim mandatem. Warto więc zadbać przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo, lecz także o własny portfel, ponieważ z powodu braku tak błahego dodatku można mocno ucierpieć w sposób finansowy.

Możesz również polubić