Niezbędne akcesoria rowerowe

W Polsce już od kilku lat panuje moda na jazdę na rowerze. Wynika ona między innymi z chęci zadbania o zdrowie czy poprawienia kondycji fizycznej, jednak część osób decyduje się na jazdę na rowerze z przyczyn ekonomicznych – jazda na dwóch kółkach jest tańsza niż poruszanie się samochodem czy komunikacją miejską. Co warto kupić, aby umilić sobie wycieczki rowerowe?

Oświetlenie roweru

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać jak ważne jest zadbanie o to, by być widocznym na drodze. Taki efekt pozwolą uzyskać światełka zamontowane z przodu oraz z tyłu roweru. W sklepach rowerowych można znaleźć lampki już za kilka złotych.

Błotniki

Wiele osób uważa, że błotniki rowerowe nie są niezbędnym akcesorium rowerowym. To prawda, jednak w okresie jesienno zimowym, kiedy pogoda nie zawsze sprzyja dalekim wycieczkom, błotniki do roweru mogą znacząco uprzyjemnić jazdę. Ich zamontowanie minimalizuje ryzyko zabrudzenia swoich ubrań, a także zwiększa komfort podczas wycieczki rowerowej w grupie, nie ma bowiem obawy, że zabrudzi się swojego towarzysza podróży.

Licznik rowerowy

To kolejny gadżet, który nie jest niezbędny do jazdy na rowerze, jednak większość osób regularnie jeżdżących na dwóch kółkach w pewnym momencie decyduje się na jego zakup. Dzięki licznikowi można dowiedzieć się jak długi dystans został pokonany podczas wycieczki, a także poznać największą, najmniejszą oraz średnią prędkość podczas jazdy. Takie informacje są przydatne przede wszystkim w przypadku kiedy chce się poprawiać swoje wyniki.

Możesz również polubić