Kross – marka z historią

Historia roweru sięga osiemnastego wieku, kiedy to dziennikarz Louis Baudry de Saunier twierdził, że francuski hrabia Mède de Sivrac zbudował prototyp roweru w 1765 lub 1790 roku, jednak nie można nim było sterować. Przez wieki rower ewoluował i dziś na ulicach można zobaczyć wiele ich rodzajów, od miejskich po górskie, szosowe oraz nawet siedmioosobowe. Na rynku firmy prześcigają się w co rusz to nowszych modelach. Jedna z nich powstała w Polsce i jest jednym z liderów na rynku rowerowym.

Kross
Jest to polska firma, która powstała w 1990 roku w Przasnyszu nieopodal Warszawy. Początkowo był to mały sklep, który z biegiem lat przekształcił się najpierw w hurtownię, a na końcu w montownię rowerów. Kross jest wiodącą marką rowerową na rynku nie tylko polskim, ale również na arenie międzynarodowej. Rowery Kross rozpoznawalne są na całym świecie oraz cieszą się uznaniem wśród kupujących, którzy oceniają je na bardzo solidne. Rowery firmy Kross spotkać można na różnych zawodach. Firma posiada również własny zespół pod nazwą Kross Racing Team, w barwach którego jeżdżą między innymi Maja Włoszczowska, Jolanda Neff, Fabian Giger i Bartłomiej Nowak.

Przełomowe rowery Kross
W 2017 roku spółka Kross przejęła holenderską firmę Multicycle, która specjalizowała się w produkcji rowerów elektrycznych. Dzięki temu od pewnego czasu można w ofercie zobaczyć rowery firmy Kross napędzane silnikiem elektrycznym.

Możesz również polubić