Czy tanie rowery są bezpieczne?

tani rower

W świadku rowerowym istnieje bardzo silna opinia, że tanie rowery, które nie posiadają na sobie logosów znanych marek lub super profesjonalnych elementów wyposażenia są nie warte zakupu i zwyczajnie niebezpieczne w używaniu. Czy jest tak faktycznie, czy może jest to zupełnie niczym nie poparte błędne przekonanie?

Dlaczego tanie rowery są tanie?

Jeśli by porównać rower ze średniej półki do tego z niskiej, bardzo szybko da się zauważyć obecnie miedzy nimi różnice.

Przede wszystkim rower tańszy nie będzie tak dobrze wyposażony jak jego droższy brat. Nie będzie miał chociażby tak dobrych przerzutek, tak dobrego amortyzatora lub tak profesjonalnie wykonanej ramy. Innymi słowy będzie po prostu nieco gorszy. Czy będzie to jednak miało wpływ na komfort jazdy, a przede wszystkim na bezpieczeństwo rowerzysty?

tani rower

Jakie ma to znaczenie dla rowerzysty

Porównują rowery drogie i te tanie, należy przede wszystkim pamiętać, że te drogie produkowane są pod z góry ustalone przeznaczenie – sprawdź sam na https://www.zico-bike.pl/rowery. Dlatego wśród drogich rowerów spotkać można wiele kolarzówek, MTB lub rowerów do jazdy wysokogórskiej. Czy przeciętny rowerzysta będzie potrzebował roweru, którym można śmiało brać udział w Tour de France? Odpowiedź jest raczej oczywista.

Tanie rowery nie mają żadnego wpływu na bezpieczeństwo rowerzysty. Dopóki będą używane w normalny sposób, a nie np. do zjazdów w zawodach sportowych, to zwykły i tani rower będzie idealnym narzędziem do zabawy i rekreacji dla każdego amatorskiego rowerzysty.

Możesz również polubić