Rowery trekkingowe męskie – jaki osprzęt wybrać?

Inwestując w nowoczesne rowery trekkingowe męskie warto zwrócić uwagę przede wszystkim na osprzęt. W pierwszej kolejności warto dokładnie sprawdzić precyzję zmiany poszczególnych biegów oraz skuteczność hamowania. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się niezawodne hamulce V-Brake, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych.

Osprzęt dla wymagających rowerzystów

Najbardziej wymagające osoby mogą pozwolić sobie na rowery trekkingowe męskie (zobacz), które oparte są na hamulcach szczękowych hydrauliczne. Ich jedyną wadą jest duża waga i wysoka cena, dlatego też nie każdy będzie mógł skorzystać z ich dobrodziejstwa. Wysoki komfort i bezpieczeństwo jazdy zapewniają również hamulce tarczowe hydrauliczne.

Rowery trekkingowe męskie – jakie opony?

Jeżeli chodzi o same opony, to oczywiście należy je idealnie dostosować do rozmiaru obręczy oraz ramy roweru. Warto wziąć pod uwagę także nawierzchnię, po której będzie najczęściej się jeździć. Osoby, które w pierwszej kolejności preferują trudniejsze nawierzchnie powinny postawić na opony z agresywnym bieżnikiem. Rowery tego typu doskonale sprawdzą się na wyboistych i nieutwardzonych nawierzchniach. Osoby, które potrzebują jedynie rekreacyjnego roweru mogą postawić na bieżnik typu semi-slick, który w tym konkretnym przypadku sprawdzi się najlepiej. Rowerzyści którzy nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać idealne opony powinny skorzystać z fachowego doradztwa. Pamiętać należy także i o tym, aby systematycznie pompować koła.