Dobry rower dla miłośników polnych dróg i bezdroży

Na rynku rowerów dzieje się naprawdę sporo. Czasami trudno połapać się w propozycjach wszystkich kultowych producentów tych jednośladów. Jaki rower wybrać na przykład wtedy, gdy uwielbia się jeździć po polskich polnych drogach, bezdrożach lub po lesie? W takim przypadku wygodny będzie rower typu Gravel, który doczekał się również swojej polskiej nazwy. U nas mówi się na niego znacznie częściej po prostu szutrówka.

Rower typu Gravel
Ten typ roweru został stworzony dla osób chcących wygodniej jeździć po drogach cechujących się trudniejszymi warunkami. Oczywiście można nimi jeździć również po mieście, a nawet po szosie, tam również dobrze się zaadaptuje, chociaż może być odrobinę bardziej toporny niż klasyczna kolarka. Rower Gravel (sprawdź modele) został natomiast stworzony do warunków utwardzonych dróg szutrowych, które nie są pokryte asfaltem. Posiada między innymi wygodne szerokie koła, która doskonale radzą sobie na przykład na żwirze czy kamienistych wyborach.

Kto będzie zadowolony z roweru typu Gravel
Ten rower będzie spełnieniem marzeń wszystkich miłośników jazdy w trudnych warunkach, podczas której można podziwiać piękno polskiej natury. Raczej nie należy wybierać się nim w góry, natomiast po płaskich trudnych drogach będzie szedł dosłownie jak czołg. Warto zaznaczyć, że to rower stosunkowo lekki i zwrotny, dlatego wciąż można na nim jeździć zachowując płynność jazdy i szybkość manewrów. To zatem perfekcyjne połączenie rowerów takich jak szosówka i rower górski.

Możesz również polubić