Jakie buty MTB wybrać na zimę?

pedały platformowe MTB

Początek zimy nie musi oznaczać końca sezonu rowerowego. Zapaleni rowerzyści mają do wyboru przynajmniej dwie opcje:
– przeniesienie treningów do domu z wykorzystaniem trenażerów,
– zakup specjalnego obuwia i odzieży przeznaczonego na duże mrozy.
O ile w przypadku kolarstwa szosowego treningi w warunkach domowych mają jeszcze jakieś uzasadnienie, tak który z szanujących się terenowców zamknie się w czterech ścianach zamiast posłuchać śniegu skrzypiącego pod kołami roweru?
Producenci odzieży i akcesoriów rowerowych wyszli naprzeciw zapaleńcom stwarzając linię produktów zimowych. Mówiąc o butach MTB należy pamiętać o wyborze takich, które naprawdę spełnią swoje zadanie.

buty MTB

Jak wybrać buty zimowe?

Buty MTB na zimę powinny posiadać:
– większy protektor,
– być wodoodporne,
– dobrze przylegać,
– posiadać dodatkową izolacje cieplną.
Warto zwrócić uwagę na sposób zapinania butów. Dobrze, jeśli uniemożliwia on dostanie się śniegu lub wody przez zapięcie. Niektórzy producenci udostępniają w tym celu buty MTB z dodatkowym rzepem lub ściągaczem, który temu zapobiega.
Wybierając dla siebie obuwie warto znaleźć też takie, które da trochę luzu, aby nie hamować krążenia.

Ile kosztują dobre buty na zimę?

Zakup takiego wyposażenia nie należy do najtańszych. Ceny u sprawdzonych producentów wahają się od 500 zł do 900 zł. Jest to jednak koszt, który warto ponieść, aby chronić stopy przed odmrożeniem. Należy jednak pamiętać, że buty te nie są cudownym rozwiązaniem na duże mrozy i wymagają stosowania dodatkowych środków przy minusowych temperaturach, takich jak ocieplacze na buty.

Możesz również polubić