Jakie rower trekkingowy wybrać?

rower trekkingowy

Wiadomo już od dawna, że poruszanie się rowerem poprawia jakość środowiska oraz nasze zdrowie, ponadto nie jest zbyt drogi. Rower jest wręcz idealną alternatywą dla samochodów. Podczas jego użytkowania możemy zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Nawet w bardzo młodym wieku możemy się nim poruszać. Do wyboru mamy wiele rodzai rowerów m.in.: crossowy, miejski, szosowy, górski czy trekkingowy. I właśnie tym ostatnim przyjrzymy się dzisiaj.

Czym jest rower trekkingowy?

Rowery trekkingowe znajdziesz na stronie: https://www.greenbike.pl/rowery-trekkingowe-c-62_64.html

W rowerze trekkingowym znajdziemy elementy z takich rowerów jak miejski, szosowy i górski. Cechuje się tym, iż potrafi osiągnąć przyzwoite prędkości, jest bardzo uniwersalny oraz zapewnia komfort z jazdy. Jeżeli chodzi o opony, to są specjalne z bieżnikiem terenowym, pod kątem budowy są nieco węższe i gładsze, kiedy porównamy je to tradycyjnych opon stosowanych w rowerach górskich. Bardzo często znajdziemy w nich koła 28-calowe podobnie jak w egzemplarzach szosowych. Jednakże do kogo adresowane są takie rowery?  Docenią je osoby używające roweru na co dzień do poruszania się po mieść albo po górskich trasach. Rowery trekkingowe idealnie spisują się w długich wyprawach.

Rower trekkingowy męski czy damski?

W przypadku rowerów damskich duża część ludzi wyobraża sobie damkę z obniżoną ramą. Jednakże z biegiem lat producenci wprowadzili wiele innych rowerów specjalnie dla kobiet. Zmiany dotyczą przykładowo geometrii oraz kolorystyki. Także stosowano większe kierownice, czy siodełka myśląc o budowie ciała kobiety. Nawet znalazły się takie firmy stosujące specjalne dla pań nowe technologie, lecz przed zakupem ze względu na to urozmaicenie warto sprawdzić, czego to dotyczy. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Niektóre kobiety zdecydowałyby się na części męskie a pozostała część na damskie.