Rower crossowy – rekreacyjny jednoślad, który zapewnia niezapomniane wrażenia

rower crossowy

Jeśli jesteś początkującym rowerzystą i rower crossowy jest Twoim pierwszym rowerem, to przygotuj się na najbardziej niezwykłe doznania. Jazda na rowerze crossowym jest nowym uczuciem, które trzeba będzie zrozumieć samemu.

Stworzone do jazdy rekreacyjnej rowery crossowe

Rowery crossowe są idealne do jazdy rekreacyjnej, ponieważ zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o „łatwym” terenie. Ich lekka konstrukcja wraz z bardzo wygodną geometrią sprawia, że doskonale sprawdzają się na ścieżkach rowerowych, drogach gruntowych, leśnych duktach. Uniwersalne opony zapewniają niskie opory toczenia na asfalcie, a jednocześnie bardzo dobrą przyczepność na drogach szutrowych i gruntowych. Rowery crossowe to doskonałe rowery dla osób, które po prostu kochają jazdę na rowerze, a nie chcą się ścigać na szosie z kolarzami.

Czym wyróżnia się rower crossowy?

rower crossowy

Rowery crossowe to modele, które są idealne dla amatorów. Zostały zaprojektowane jako uniwersalne i wielozadaniowe, dzięki czemu można z nich korzystać również na drogach gruntowych czy asfalcie. Jeśli zależy Ci na jednośladzie, który pozwoli Ci na jazdę po nierównym terenie, rowery crossowe to świetny wybór. Ten typ dwukołowca jest bardzo wygodny i niezwykle łatwy w obsłudze. Nic dziwnego, że wielu rowerzystów preferuje ten rodzaj transportu na przejażdżki po okolicy.

Rower crossowy różni się od innych typów dwukołowców przede wszystkim obecnością szerokich opon i nieco podwyższoną pozycją siodełka. Rama wykonana jest ze stali, co sprawia, że rower jest wytrzymały i niezawodny w każdym terenie. Koła są bardzo mocne i odporne na uszkodzenia, a także trwałe. Środkowa część ramy wykonana jest zazwyczaj z włókna węglowego, co jest dość popularne wśród rowerzystów ceniących sobie dużą szybkość i zwinność podczas wycieczek.

Opony mają szerokość ponad 27 cali, co znacznie zwiększa powierzchnię styku z podłożem. Dzięki tej właściwości, rowery crossowe zapewniają swoim użytkownikom większą stabilność nawet przy większych prędkościach.