Kupujemy rower typowo kobiecy

Rowery damskie inaczej nazywane holendrami, są dość specyficznymi z wyglądu i budowy rowerami, które dla kobiet stanowią doskonała propozycje, ponieważ są znacznie lepiej do nich przystosowane niż innego typu modele rowerów.

Jak wybrać rower dla kobiety?

Siłą rzeczy panie zwracają uwagę na detale, które dla panów są praktycznie nieistotne: na kolor i desing. Zapominają natomiast o sprawach niezwykle dla nich istotnych, czyli wybraniu roweru, który jest przystosowany do ich budowy ciała. A taki właśnie jest rower typu holenderskiego.
Taki rower damski powinien przede wszystkim posiadać całkowicie inną od męskich rowerów ramę. Jej górna rura powinna być albo poprowadzona na skos, albo znacznie obniżona. Powoduje to, że panią wygodniej jest wsiadać na rower, oraz pozwala uniknąć dyskomfortu podczas jazdy. Taka rama wymusza również bardziej wyprostowaną pozycje.
Dodatkowo bardzo istotne w dobieraniu damskiego roweru jest zwrócenie uwagi na odległości pomiędzy siodełkiem a kierownicą, oraz pomiędzy uchwytami kierownicy. Z uwagi na to, że kobiet z reguły posiadają znacznie mniejsze i krótsze ręce, odległości te muszą również być mniejsze.
Inną bardzo ważna cechą roweru jest ta wynikająca z różnicy anatomicznej dotyczącej wielkości miednicy. Panie z powodu posiadania jej znacznie większej, muszą również posiadać rower który będzie miał szersze siodełko. Zagwarantuje to większy komfort podróży, ale także bezpieczeństwo w jeździe poprzez większą możliwość zachowania równowagi i stabilności toru jazdy.

Możesz również polubić