Jakie ramy rowerowe wybrać?

ramy rowerowe

Zakup nowego roweru bardzo często wiąże się z dość dużą inwestycją, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości sprzęt, który będzie nam służyć przez wiele długich lat użytkowania. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które mają duży problem z odpowiednim doborem ramy.

Rozmiar ramy ma znaczenie

ramy roweroweRamy rowerowe jak powszechnie wiadomo dostępne są w wielu różnych rozmiarach – zobacz https://www.zico-bike.pl/ramy, dzięki czemu każdy może wybrać model, który w 100% zaspokoi jego indywidualne oczekiwania. Rozmiar ramy ustala się mierząc długość odcinka łączącego koniec podsiodłowej rury ze środkiem osi tzw. suportu. W dzisiejszych czasach większość producentów opisuje wielkość ramy standardowo, czyli mamy modele S, M, L i XL. Niektórzy producenci podają rozmiar ramy numerycznie. Można spotkać wartości podane w centymetrach i w calach.

Szosowe ramy rowerowe

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim ramy szosowe, które są nieco większe niż ramy w rowerach MTB. Pamiętać należy o tym, że dzięki większej ramie rowery szosowe są stabilniejsze w prowadzeniu, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowanie. W kolarstwie szosowym to właśnie dobór ramy ma największy wpływ na szybkość jazdy. Pod uwagę należy brać nie tylko dopasowanie ramy, ale również długość mostka, wspornik siodła i rodzaj zastosowanych korb. Jeżeli chodzi o rozmiar, to w rowerach szosowych podawany jest on najczęściej w centymetrach. Obecnie na półkach sklepowych można znaleźć rowery z ramą od 47 do 67cm.

Możesz również polubić