Jakie rękawiczki rowerowe zimowe wybrać

rękawiczki rowerowe zimowe

W sezonie zimowym jednymi z najważniejszych atrybutów każdego profesjonalnego rowerzysty są oczywiście rękawiczki rowerowe zimowe (zobacz tutaj). Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które modele warto wybrać, aby jazda była komfortowa i przyjemna.

O czym należy pamiętać wybierając rękawiczki rowerowe zimowe

rękawiczki rowerowe zimoweW pierwszej kolejności należy zwrócić szczególną uwagę na specjalną membranę oraz sam materiał. Warto rozglądać się za nowoczesnymi rękawiczkami, które wyposażone zostały w niezawodną technologię Windstopper. Osoby, które wybierają swoje pierwsze rękawiczki rowerowe zimowe powinny zwrócić uwagę przede wszystkim na dopasowanie przy nadgarstku. Tylko porządny ściągacz zabezpieczy nasze dłonie przed śniegiem i deszczem. Pamiętać należy jednak i o tym, że ściągacz nie może za mocno naciskać, ponieważ będzie blokował prawidłową cyrkulacje krwi.

Wysokiej jakości membrana

W rękawiczkach rowerowych na zimę bardzo ważną rolę odgrywa także wyściółka i materiał wewnętrzny, który odpowiada nie tylko za utrzymanie ciepła. Rękawiczki powinny być wykonane z takich materiałów, które szybko wchłaniają pot. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale nawet podczas bardzo srogiej zimy, dłonie mogą się pocić, przez co zdecydowanie bardziej narażone są na zimno. Solidna wyściółka z oddychających materiałów jest podstawą. Godne uwagi są specjalne rękawiczki z trzema palcami, dzięki którym poszczególne palce mogą ogrzewać się między sobą nawzajem.

Możesz również polubić