Jak wybrać dobre rękawiczki rowerowe?

Każdy rowerzysta doskonale wie, jak istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa oraz wygody jazdy na rowerze, jest posiadanie odpowiednich rękawiczek rowerowych. Mało który jednak rowerzysta zdaje sobie sprawę z tego, jakim cechami powinny się takie rękawiczki charakteryzować, oraz w jaki sposób powinno się je wybierać.

Podstawy wyboru rękawiczek na rower

Być może wiele osób uważa to za zbyt dużą oczywistość, lecz nadal w dużej mierze rękawiczki wybierane są w złym rozmiarze. Często jest to efektem nieuwagi, a często po prostu świadomego działania osób, którym się wydaje, że większe rękawiczki na rower to odpowiedni wybór. Jest oczywiście inaczej, ponieważ rowerowe rękawiczki muszą być bardzo precyzyjnie dopasowane do dłoni, aby się na nich nie przemieszczały, co rodzić będzie ogromne niebezpieczeństwo.

Jaki materiał wykonania?

Nie mniej ważne od rozmiaru rękawiczek jest to, z jakiego dany model będzie wykonany materiału. Dlaczego to tak ważne? Przede wszystkim rękawiczki muszą zapewniać dłonią odpowiednią stabilność i pewność chwytu. Materiał musi więc być przylegający i antypoślizgowy. Dodatkowo muszą to być rękawiczki, które będą chroniły przed zapacaniem się dłoni oraz silnym światłem słonecznym. Nie można także pominąć tego, że powinny być odporne na uszkodzenia oraz co bardzo ważne łatwe w praniu i czyszczeniu. Rękawiczki, które popsuja się po pierwszym upadku z roweru, lub – co gorsza – po praniu w pralce, z pewnością nie będą dobrym wyborem.

Możesz również polubić