Co trzeba wiedzieć o rękawiczkach rowerowych?

Lista gadżetów, które może sobie kupić rowerzysta, praktycznie się nie kończy. Począwszy od kasków, oświetlenia, a nawet ubrań czy też liczników rowerowych. Jak się jednak okazuje, bardzo ważnym gadżetem dla każdego rowerzysty powinny być rękawiczki rowerowe – https://sprint-rowery.pl/rekawiczki-rowerowe. Z jakiego powodu są one tak istotne, a co najważniejsze, jak wybrać rękawiczki rowerowe, które zapewnią wszystkie potencjalne korzyści?

Jakie są korzyści posiadania rowerowych rękawiczek?

Jeśli chce się zrozumieć, jak wybrać dobre rękawiczki na rower, na samym początku trzeba wiedzieć, jakie są ich zalety. Dlaczego więc taki dodatek powinien mieć każdy rowerzysta?

Podstawowe zadanie, które stoi przed każdą parą rękawiczek, to ochrona dłoni przed różnego rodzaju zagrożeniami. Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że rękawiczki mają za zadanie chronić dłonie przed działaniem zimnego powietrza, a także silnego wiatru. Dodatkowo mogą one przyczynić się do poprawienia komfortu jazdy rowerem, stanowiąc pewną formę ich amortyzacji. Nie bez znaczenia jest także to, że rękawiczki stanowią znaczne poprawienie chwytu dłoni, przez co rowerem jeździ się pewniej i bezpieczniej. Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że dzięki rękawiczkom możliwe jest ochronienie skóry dłoni przed uderzeniami o nie kamieni, żwiru czy też piasku, jeśli jeździ się rowerem w terenie.

Najważniejsze cechy rękawiczek rowerowych

Skoro już wiadomo, jakie są korzyści, które dają rowerowe rękawiczki, trzeba się teraz zastanowić nad tym, jak się powinno je wybierać, aby takie zalet osiągnąć. Przykładowo ochrona przed kamieniami i żwirem możliwa jest tylko wtedy, gdy wybierze się rękawiczki zabudowane, które posiadać będą dłuższe zakończenia na palcach. W innym wypadku ochrona dłoni nie będzie wystarczająco efektywna.

Bardzo ważną sprawą podczas wybierania rękawiczek na rower jest to, z jakiego tworzywa będą one zrobione. Przykładowo, jeśli wybierze się modele uszyte z poliestru, można mieć pewność, że rewelacyjnie odprowadzać będą one pot, a także zapewnią dłoniom dużą przewiewność. Jednocześnie będą one miały problem z odpowiednim zabezpieczeniem ich przed działaniem zimna. Z drugiej strony, jeśli chce się mieć naprawdę dobrą izolację przed niskimi temperaturami, poleca się modele zrobione z mikrofibry, które naprawdę skutecznie izolują od zimna. Niestety są one na tyle szczelne, że przewiewność z nich jest na bardzo niskim poziomie, a to może doprowadzać do ryzyka zapacania się dłoni i podrażnienia przez to ich skóry.

Nie można podczas wybierania rowerowych rękawiczek zapominać o tym, że kluczową sprawą jest to, jaki będzie ich rozmiar. Jeśli wybierze się rękawiczki za małe, to oczywiście będą one cisnęły w dłonie, przez co jazda na rowerze będzie bardzo niewygodna. Z drugiej strony, jeśli kupi się model za duży, wtedy będą się one z dłoni zsuwały, a to sprawi, że utraci się możliwość pewnego chwytu kierownicy, a także odpowiedniej izolacji dłoni od zimna i wiatru. Jest to więc naprawdę ważny parametr, o który trzeba dokładnie zadbać podczas wybierania ich w sklepie.