Nietypowe cechy spodni rowerowych

Każdy mężczyzna i kobieta doskonale wiedzą, w jaki sposób powinno się wybierać spodnie. Muszą one być uszyte w odpowiednim rozmiarze, a także muszą posiadać właściwy do gustu danej osoby krój, styl i kolor. Kwestie te jednak są zupełnie czymś innym, jeśli kupuje się spodnie rowerowe. W ich przypadku trzeba wziąć pod uwagę sprawy zupełnie innego kalibru.

Czy powinny mieć wkładkę?

Dobrym przykładem ogromnej różnicy pomiędzy spodniami zwykłymi a tymi rowerowymi jest fakt, że w przypadku spodni rowerowych bardzo często trzeba rozważyć obecność w nich wkładki. Jest to specjalna poduszka, która powinna znaleźć się na pośladkach.

Do czego ona służy? Wykorzystywana jest jako dodatkowa amortyzacja, która ma za zadanie nieco ulżyć obolałym mięśniom.

Czy warto ją mieć? Tak, ale tylko wtedy, gdy jeździ się naprawdę długo i dużo. W przypadku krótkich jazd np. do pracy nie będzie ona zupełnie potrzebna i wskazana.

Długie czy krótkie?

Zupełnie inną sprawą, którą trzeba koniecznie wziąć pod uwagę, gdy kupuje się rowerowe spodnie, jest kwestia ich długości. Na szczęście w tym wypadku wybór jest znacznie prostszy, niż się wydaje, ponieważ powinno się w nim kierować dokładnie tą samą zasadą, co w przypadku tradycyjnych spodni.

Spodnie rowerowe

Chodzi oczywiście o to, aby dopasować długość spodni do danej pory roku. Jeśli jeździ się na rowerze w lecie, koniecznie trzeba mieć spodnie krótkie, aby zapewniały właściwy poziom przewiewności.

Jeśli natomiast potrzebuje się je na zimę, muszą być oczywiście nieco dłuższe, aby zachować odpowiedni poziom ciepła.

Możesz również polubić