Rodzaje opon rowerowych

opony do roweru

W ostatnich latach jazda rowerem cieszy się ogromną popularnością. Jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna i nie można o niej zapominać.

Wybór opon rowerowych

Wybór właściwych opon ma kluczowe znaczenie dla doświadczonych rowerzystów. W tym artykule podpowiemy, gdzie kupić opony rowerowe, a także wymienimy ich rodzaje. Wiele osób szuka opon uniwersalnych, które będą dobre w każdych warunkach. Trzeba sobie jednak uświadomić, że takie opony nie istnieją i lepszym pomysłem jest zakup opon dedykowanych. W sprzedaży rzeczywiście można znaleźć uniwersalne, ale są one słabsze od specjalistycznych opon. Ważną rolę odgrywa rozmiar opony, czyli średnica oraz szerokość. Należy pamiętać, że rozmiar opony musi być dopasowany nie tylko do ramy, ale również do obręczy. W przypadku szerokości można wybrać wersje wąską lub szeroką. Oczywiście trzeba zachować rozsądny umiar, ponieważ nie można z tym przesadzić.

Zakup opon do roweru

Najlepiej kupować produkty u sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy cieszą się dobrą opinią i od dłuższego czasu działają na rynku, m.in. na w sklepie DobreRowery.pl. W takiej sytuacji możesz być pewien, że opony będą dobrej jakości. Jeśli skupiasz się głównie na niskich oporach toczenia to możesz wybrać oponę węższą. Najlepiej wymienić dętkę na węższy model, ponieważ wtedy zyskasz sporo na masie roweru. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że węższa opona cechuje się gorszą przyczepnością oraz mniejszymi właściwościami amortyzacyjnymi. Osoby, które wybierają szerokość opony powinny brać pod uwagę własne potrzeby oraz preferencje. Jeśli jeździsz przeważnie po ścieżkach rowerowych, ulicach oraz parkach to nie ma sensu kupować szerokiej opony. Opony do roweru dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. W lasach oraz ścieżkach wiejskich wąskie opony mogą być niestabilne i niewygodne.

Możesz również polubić