Z jakiego materiału rowery trekkingowe są godne uwagi?

Rowery trekkingowe

Producenci rowerów trekkingowych chcą przyciągnąć do siebie jak największa liczbę potencjalnych klientów, dlatego też coraz częściej sięgają po wysokiej klasy materiały i nowoczesne technologie. Nowy rower trekkingowy służyć będzie latami tylko wtedy, gdy wykonany będzie z wysokiej jakości materiałów.

Solidna i wytrzymała rama

W sklepach największym zainteresowaniem cieszą się rowery trekkingowe z ramą wykonaną z aluminium. Materiał ten jest nie tylko bardzo solidny, ale również bardzo lekki, dzięki czemu bez problemu będzie można wnieść rower na wyższe piętro. Aluminium jest jednym z tych materiałów, który może pochwalić się dużą odpornością na odkształcenia i wgniecenia. Pamiętać należy jednak o tym, że aluminiowe ramy są dość sztywne, dlatego też nieco gorzej tłumią drgania. Aby rozwiązać ten problem koniecznie trzeba wybrać rowery trekkingowe z porządnym systemem amortyzacji.

Rowery trekkingowe

Na jaki materiał postawić?

Dość dużym zainteresowaniem wśród rowerzystów cieszą się modele z ramą stalową, która doskonale pochłania wszelkie wstrząsy. Największą wadą stali jest oczywiście bardzo duża waga. Pamiętać należy o tym, że do rowerów trekkingowych bardzo często doczepia się dodatkowe sakwy, dlatego też jeszcze bardziej zwiększa się masa pojazdu. Osoby, które mają nieco więcej gotówki do wydania mogą postawić na rowery trekkingowe z ramą karbonową, która w swojej klasie nie ma sobie równych. Pamiętać należy jednak o tym, że karbon nie jest tak bardzo wytrzymały.