Cechy bagażników rowerowych
Bagażniki rowerowe występują w wielu wariantach, dzięki czemu każdy znajdzie idealny produkt dla siebie. Od tej pory jazda na jednośladzie będzie czystą przyjemnością, a my zadbamy o dodatkowe funkcje. Z pomocą bagażnika przewieziemy zakupy, torebkę lub plecak z rzeczami osobistymi. Jakie rodzaje bagażników są popularne? Jak dobrać najlepsze rozwiązanie? Czym się kierować?
Nowoczesne bagażniki rowerowe
Na rynku znajdziemy sporo typów bagażników rowerowych. Podział podstawowy jest związany ze sposobem mocowania do ramy roweru. Klasyczne bagażniki są mocowane do ramy w czterech punktach. Rurki pionowe w tym wypadku opierają się o ramę roweru w pobliżu osi tylnego koła. Inną opcją jest bagażnik mocowany do ramy niemającej seryjnych otworów instalacyjnych. Tutaj sprawdzi się model mocowany do sztycy podsiodłowej. Rodzaj ten wyróżnia się mniejszą nośnością. Okazuje się, że w trekkingowych rowerach zazwyczaj sięgamy po przednie bagażniki, nazywane lowriderami. Sporo modeli wymaga, aby przedni widelec posiadał montażowe otwory.
Cechy bagażnika rowerowego
Kolejną cechą charakterystyczną jest materiał wykonania bagażników rowerowych. Spotykane są konstrukcje aluminiowe lub stalowe, natomiast najbardziej wyszukane modele są tworzone z rurek tytanowych. Producenci sięgają też po tworzywa sztuczne, które jednak nie są zbyt wytrzymałe. Konstrukcyjny materiał ma znaczny wpływa na wagę i nośność bagażnika. Stalowe modele ważą więcej niż aluminiowe, ale wiele zależy też od rozbudowania konstrukcji.