Jak w łatwy sposób wybrać najlepsze klocki hamulcowe?

Klocki hamulcowe rowerowe

Rower to pojazd, na którego sprawne funkcjonowanie składa się wiele elementów. Wszystkie części roweru powinny być na bieżąco sprawdzane, tak aby zagwarantować jak najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Klocki hamulcowe – jak zwiększyć bezpieczeństwo podczas jazdy rowerem?

Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy na rowerze, trzeba zatroszczyć się o to, żeby pojazd był w 100% sprawny. Oprócz świateł i sygnału dźwiękowego, każdy rower powinien posiadać sprawnie działające hamulce. Niezwykle ważnym elementem rowerowego układu hamulcowego są klocki hamulcowe. Klocki hamulcowe dzieli się na:

– klocki żywiczne – inaczej nazywane organicznymi. Klocki żywiczne nie zużywają zbyt mocno tarczy hamulcowej, lecz siła hamowania, którą zapewniają jest dość przeciętna
– klocki metaliczne – zużywają tarczę zdecydowanie bardziej niż klocki żywiczne, zapewniając tym samym większą siłę hamowania
– klocki półmetaliczne – klocki tego typu łączą w sobie zalety klocków żywicznych i półmetalicznych.

Klocki hamulcowe rowerowe

Jak wybrać odpowiednie klocki hamulcowe rowerowe?

Przy wyborze klocków hamulcowych rowerowych trzeba mieć na uwadze głównie sposób korzystania z roweru. Krótkie, łatwe trasy będą potrzebowały innych klocków niż te zawierające sporą masę podjazdów, na których w dużym stopniu wzrasta częstotliwość hamowania.

Podstawowa zasad mówi o tym, że im krótsze odcinki – a co za tym idzie mniejsza częstotliwość hamowania – tym miększe klocki. Klocki twardsze to idealne rozwiązanie na długie, wymagającego częstego hamowania trasy.

Możesz również polubić