Pedały platformowe MTB – charakterystyka

pedały platformowe MTB

Sporo osób poszukuje dobrej jakości pedałów platformowych MTB. Można je zakupić w wielu sklepach kolarskich zlokalizowanych na terenie całego kraju. Warto wiedzieć, jakie pedały będą najlepsze do roweru górskiego.

Pedały platformowe MTB

Warto wiedzieć o tym, że współcześnie produkowane pedały powstają przeważnie z jednego z trzech materiałów. Dostępne są obecnie modele z platformami z tworzywa, z aluminium, a rzadziej z tytanu. Te pierwsze cechują się przede wszystkim niską masą, stosunkowo łatwo można je jednak zniszczyć w czasie nieumiejętnego użytkowania bądź podczas wypadku. Są jednak one najtańsze. Drugi wariant stanowi kompromis pomiędzy niską ceną a wysoką wytrzymałością. Jest to zdecydowanie najpopularniejsze obecnie rozwiązanie. Natomiast tytanowe pedały platformowe MTB są najdroższe, ale też najlepsze. Są bardzo wytrzymałe, a ponadto bardzo lekkie. Dlatego idealnie nadają się w przypadku rowerów górskich.

pedały platformowe MTB

Dobre pedały

Warto wiedzieć o tym, że rowerzyści coraz częściej kupują tytanowe pedały platformowe. Trzeba jednak liczyć się z wysokim kosztem, jednak zdecydowanie warto je kupić. Warto nieco powiedzieć o elementach odblaskowych w pedałach platformowych. Dla wielu ludzi ten element jest nieistotny, co jednak jest błędem. Odgrywa on istotną funkcję, jeżeli mowa o poprawie bezpieczeństwa. Pedały platformowe MTB zawsze powinny być wyposażone w odblask (https://www.dobrerowery.pl/pedaly-rowerowe). Zwłaszcza w czasie jazdy wieczorową porą ma to ogromne znaczenie. Bezpieczeństwo powinno być kwestią priorytetową dla każdego rowerzysty. Niestety wiele osób o tym zapomina. Dobre i bezpieczne pedały platformowe MTB można zakupić w wielu sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Często oferowane są atrakcyjne promocje. Najchętniej obecnie kupowane są pedały platformowe MTB zrobione z tytanu. Niestety są one drogie.