Szybkie rowery

Lato i piękna pogoda to idealny czas na uprawianie wszelakich sportów. Nie musimy wcale wyjeżdżać daleko za granicę, by móc się dobrze bawić i spędzić bardzo wesoły czas wśród rodziny i naszych najbliższych. Gdy wyjeżdżamy na kilka dni do najpopularniejszych z naszych kurortów turystycznych, możemy wybrać wypożyczenie rowerów, które staje się niesamowicie popularne. Już za kilkadziesiąt złotych od jednej osoby, można wynająć wysokiej klasy rower na cały dzień i cieszyć się z jazdy. 

Rowery szosowe

W zależności od tego jaki typ ścieżki będzie nas interesował, możemy wybrać odpowiedni rower i osoba odpowiedzialna za pracę w wypożyczalni z pewnością nam w tym wyborze pomoże. Rower szosowy (https://www.dobrerowery.pl/rowery-szosowe) przeznaczony jest na wyprawę po równym terenie, w który nie występują dziury i żadne większe wyboje. Koło od tego typu roweru jest bardzo wąskie i mogło by ulec znacznemu uszkodzeniu, jeśli byśmy się na chwile zapomnieli i wjechali w bardziej wyboisty teren. Rowery szosowe są więc idealne do jazdy po mieście. 

Rowery górskie

Gdy rower szosowy nam się znudzi i będziemy chcieli spróbować czegoś innego, z pomocą przyjdą nam inne modele jednośladów. Rower trialowy, czy też jak się na niego potocznie mawia górski, jest rowerem, który idealnie nada się na szutrowe drogi, zlokalizowane często wokół rzek i innych ciekawych atrakcji. Na rowerze górskim warto uważać, gdyż upadek może nas kosztować mocnym stłuczeniem.